<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=271489683739696&ev=PageView&noscript=1" /> <img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=1126724177763831&ev=PageView&noscript=1" />
Anna Chalastra (Krasińska)

Moje porady

Karmienie piersią

Jakie produkty wykluczyć z diety podczas karmienia piersią?

Jeśli u dziecka nie występują żadne niepokojące dolegliwości dieta kobiety karmiącej powinna opierać się na zasadach zdrowego żywienia. Całkowicie wykluczyć należy alkohol i napoje energetyczne. Warto zrezygnować z jedzenia żywności mocno przetworzonej, smażonej, słodyczy i słonych przekąsek. Kawę powinno się ograniczyć do 1-2 filiżanek dziennie i po jej wypiciu obserwować reakcję dziecka.

Tempo zrzucania wagi

Witam, Mam do zrzucenia 20 kilogramów, ile zajmie mi to czasu?

Dzień dobry! Prawidłowe tempo utraty wagi wynosi od 0,5 do 1 kg tygodniowo. Jest to jednak sprawa bardzo indywidualna i zależy m.in. od ilości kilogramów do zrzucenia, występujących chorób, stanu gospodarki hormonalnej, genetyki, trybu życia, dotychczasowego sposobu żywienia itd.

Czy nastolatek na diecie wegetariańskiej to dobry pomysł?

Dzień dobry! Moja 15-letnia córka postanowiła zostać wegetarianką. Czy to dobry pomysł w tym wieku?

Dzień dobry! Prawidłowo skomponowana dieta wegetariańska nie niesie ze sobą ryzyka niedoborów. Nie ma więc przeciwwskazań do jej wprowadzenia. Należy jednak pamiętać, aby uwzględnić różnorodne produkty: owoce i warzywa, pełnoziarniste zboża, nabiał, ryby, jajka, nasiona roślin strączkowych, wartościowe tłuszcze (oleje, oliwa, nasiona, orzechy). Pamiętajmy, że dieta wegetariańska nie obejmuje tylko wykluczenia mięsa, ale również zakłada wprowadzenie w zamian innych innych źródeł białka.

czytelnia/moje-porady
POKAŻ